STŘEDOHOŘSKÉ JAMOVÁNÍ aneb Souboj marmelád v rytmu jazzu:

Propozice:

1. Soutěží se ve třech kategoriích: hrušková (na počest tratě 097 Lovosice - Teplice), švestková (na počest Švestkové dráhy) a všeovocová (na počest Českého středohoří). V kategorii všeovocové soutěží vzorky ze všech ostatních druhů ovoce a směsi. Ovocná složka musí pocházet výhradně z Českého středohoří.

2. Soutěže se smíte zúčastnit maximálně třemi vzorky v každé kategorii.

3. Soutěžní vzorek - neotevřená sklenička o objemu minimálně 200 g (sklenička od přesnídávek).

4. Soutěžní vzorky je třeba osobně (nebo v pověření) donést do místa konání soutěže (kino Hraničář) v sobotu 28. listopadu do 14:00.

5. Plesnivé či jinak zkažené vzorky budou ze soutěže bez milosti vyřazeny.

6. Soutěžní vzorky jsou hodnoceny odbornou porotou, na závěr proběhne všeobecná degustace s udělením hlavní ceny publika.

7. Opět na Vás čekají hodnotné ceny. Během vyhodnocování vzorků bude hrát živá jazzová hudba.

Místo konání: společenský prostor Hraničář, Prokopa Diviše 7, Ústí nad Labem (zastávka MHD Hraničář)

Program: Registrace soutěžních vzorků probíhá na místě od 13:33 do 14:00, následuje zábavný program (jazzová muzika, malování pro děti a další), během něhož odborná porota tyto vzorky vyhodnotí. Nejoblíbenější část soutěže nastává na závěr, kdy všichni účastníci mají možnost ochutnat a hlasovat pro kterýkoli vzorek napříč kategoriemi. A na úplný závěr nesmí chybět tradiční dražba vítězných vzorků! Předpokládaný konec klání je zhruba v 17 hodin odpoledne.

Podpora: Středohořské jamování se koná s milou podporou Švestkové dráhy, Hraničáře, Zámeckých sadů Chrámce a dalších! Děkujeme!!!