GEOLOGICKÁ EXKURZE

za unikátními geologickými lokalitami západního a jižního Středohoří

neděle 12. června – autobusová exkurze

Zajímá vás, co způsobil druhohorní mořský příboj? Znáte původ teplických horkých pramenů? Víte, jak vznikl Hněvín? Během naší exkurze se rovněž dozvíte spoustu zajímavostí o vulkanické činnosti Českého středohoří, mineralogii a paleontologii Teplicka a krajině českého granátu. Shlédneme i méně známá "kamenná slunce". Zasvěceným průvodcem nám bude geolog teplického muzea Miroslav Radoň.

Navštívíme známá i méně známá místa našeho regionu, kde se přístupnou formou seznámíme s procesy, které formovaly krajinu, a se svědectvím, které nám po sobě zanechaly. Abychom se k vybraným lokalitám lépe dopravili, pojedeme jako tradičně zájezdovým autobusem; k některým lokalitám ale dojdeme pouze pěšky.

Sraz účastníků:
Ústí nad Labem: 7:45 u hlavního nádraží (vlevo od staniční budovy – tzv. „myší díra“)
Teplice: 8:30 před hotelem Panorama (v případě malého zpoždění prosíme o trpělivost)

Cena: 160,- Kč (děti školou povinné polovic) zahrnuje autobusovou dopravu, odborný výklad a vstup do muzea. Přestávka na oběd bude.

Rezervace míst: e-mailem stredohori.sobe@seznam.cz nebo telefonicky 737 178 467

Délka pěších tras cca 5 km, z části náročnějším terénem (lesní porost, možná kopřivy). Prosíme proto zájemce, aby si vzali vhodné oblečení a obuv a zvážili účast malých dětí, případně osob se sníženou pohyblivostí. Vzhledem k návštěvě muzea není program vhodný pro psy a jiné živočichy ☺.

Plakátek ke stažení zde.

home